O NÁS: OBLAK

OBLAK je malé soukromé vydavatelství Blanky Kučerové, které si klade za cíl seznámit turisty - malé i velké - s navštívenými destinacemi pomocí vlastivědných omalovánek (domalovánek - vybarvovánek - jak kdo chce).

Vydáváme rodinné sešity na cesty a pro večerní zábavu ve formátu A4, v barevném a následně černobílém tisku. V tomto netradičním bedekru naleznete 15 zajímavostí popsaných česky a anglicky.

První destinace, která byla takto popsána a vykreslena, bylo horské městečko Vysoké nad Jizerou (říjen 2014). Pokračovali jsme sešitem pro Malou Skálu (červen 2015). Třetí byly Semily (červen 2016), čtvrtá Rokytnice nad Jizerou (červenec 2016). V září jsme dokončili Železný Brod. Spousta práce nás ještě čekala na harrachovském, paseckém a ponikelském sešitě (prosinec 2016). Od začátku roku 2017 jsme zrealizovali omalovánku Prahy a Jilemnice, jednu krajkou omalovánku a firemní pohlednice.

Obázky v omalovánkách jsou původní, ručně kreslené, jejich autorkou je Eva Hanoutová. Texty a celý management omalovánek vede Blanka Kučerová. Do angličtiny překládá (v současné době) Michal Brnušák. Grafické práce na prvních sešitech prováděla Lenka Kotlárová Popelková (GRA-M), od ponikelského sešitu grafické studio při Tiskárně Glos v Semilech . Odborně pak dohlíží Jan Štifter (časopis Barbar).

Témata můžete pomoci sestavit i VY! Stačí odkliknout kolonku domácích webových stránek a v horní liště rozkliknout HLASUJ !, a dozvíte se rázem, na čem pracujeme nebo budeme pracovat. Dotazníky sdílíme nejen na webu, ale také na Facebooku či partnerských webech.

 

Od listopadu 2015 vydáváme Vysocký kalendár.  Je 14denní, obsahuje vždy historické fotografie (budovy a místa - rok 2015, lidé a život ve městě 2016, pohledy k Vysokému a na hory z Vysocka 2017). Cena kalendářů je vždy 89 Kč.

V říjnu 2016 vyšel týdenní kalendář pro Rokytnici nad Jizerou 2017 (cena 119 Kč).

 

Už nyní pracujeme na dalších destinacích a jednáme o spolupráci s většími územními celky.

Pokud máte zájem o sestavení vlastní destinace, obraťte se na nás emailem či telefonicky, nebo nás navštivte na:
Věnceslava Metelky 67, Vysoké nad Jizerou, viz Kontakt.

 

Kontakt

OBLAK | Omalovánky Blanky Kučerové Věnceslava Metelky, 67
Vysoké nad Jizerou
512 11

+420605458984 blanka@e-oblak.cz majitelka: Mgr. Blanka Kučerová
IČ: 72863544